SmodCMS

"Bez pedanterii, życzliwie i ufnie widzieć w dziecku człowieka"

J. Korczak
Gminne Przedszkole
05-080 Izabelin
ul. T. Kościuszki 17

tel./fax 22 7226031
tel. kom. 505 501 826 (po godzinie 16:00)
gpizabelin@wp.pl

OGŁOSZENIA:

Dni adaptacyjne dla dzieci 3- i 4-letnich odbędą się w dniach 01-09 września 2016r. Rodzice mogą przebywać z dziećmi w godzinach:

3-latki: 09:00-12:00

4-latki: 09:00-10:30

NIEZBĘDNIK PRZEDSZKOLAKA

Drodzy Rodzice, w dniu 01 września 2016r. pamiętajcie o przyniesieniu podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka elementów wyprawki przedszkolaka:

- KAPCIE. Kapcie to powód do dumy każdego malucha. Najlepiej, aby były wybierane razem z naszą pociechą. Wskazane, aby kapcie zapinane były na rzepy albo miały gumkę utrzymującą stopę. Sznurówki hamują proces usamodzielniania się. Są przeznaczone dla starszaków uczących się wiązania kokardek.
- PLECAK LUB WORECZEK służący do przechowywania ubranek na zmianę (w przedszkolu kapcie zostawiany na dolnej półeczce na buty). Najpiękniejszy, najbardziej oryginalny, czyli wybrany przez dziecko. Na pewno rozpozna go wśród innych plecaków czy woreczków w szatni. Będzie to pierwsza rzecz, którą zobaczy, którą zidentyfikuje jako swoją własną i która pozwoli mu poczuć, że ma tutaj swoje miejsce, które zawsze będzie na niego czekało.
- UBRANKA NA ZMIANĘ. Bardzo prosimy uważnie obserwować zawartość plecaka/woreczka z ubrankami, aby systematycznie uzupełniać brakujące rzeczy. A potrzebna byłaby zamiana każdej części garderoby: majteczki (x3), rajstopki/skarpetki (x2), spodenki/spodnie, podkoszulki, koszulka z długim rękawem, sweterek lub bluzka, może dla dziewczynek spódniczka.
- POŚCIEL. Duży koc 160x200cm, powleczony w bawełnianą powłoczkę, aby służył zarówno za przykrycie jak i prześcieradło. Może być poduszeczka (nieduża).
- NIEPRZEMAKALNA PODKŁADKA POD POŚCIEL o wymiarach około 70x100cm, aby w razie "niespodzianki" nie zabrudzić dywanu, na którym spędzamy czas podczas zajęć i zabaw.
- PIŻAMKA. Dostosowana do pory roku. Najlepiej, aby nie była zbyt ciasna. Uczymy się przecież samodzielności i oprócz tego, że dzieciom po prostu wygodniej jest spać, gdy mają coś luźnego na sobie, także łatwiej jest nakładać i zdejmować rzeczy większe.
- PRZYTULANKA, aby dziecko mogło przytulić do siebie coś, co przypomina mu dom.
- CHUSTECZKI HIGIENICZNE (duża paczka) ORAZ WILGOTNE. Zapotrzebowanie na ten asortyment jest ogromne. Prosimy pozostawić je w szatni na górnej półeczce.

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

Życzymy Wam słonecznych, wesołych, pełnych przygód, niezapomnianych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!

Informujemy, że w roku 2017 nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w lipcu.

Wersja do druku
Gminne Przedszkole w Izabelinie